Teddy Eddie Start – angielski dla 2-3 latków

Teddy Eddie Start – angielski dla 2-3 latków

Metoda Teddy Eddie zakłada naukę angielskiego przez dzieci już od 2 roku życia. Poziom ten nosi nazwę Teddy Eddie Start. W tym wieku poznawanie języka angielskiego sprowadza się przede wszystkim do interaktywnych zabaw, które mają na celu oswojenie dziecka z językiem obcym. Maluszek wciąż przecież poznaje pierwsze polskie słowa i uczy się je wymawiać.

Jak wyglądają zajęcia?

Przede wszystkim, sala przeznaczona do pracy z naszymi najmłodszymi kursantami jest doskonale przystosowana do nauczania dzieci w tym wieku. Nie ma w niej typowych szkolnych krzeseł ani ograniczających interaktywność oraz przestrzeń do zabawy ławek. Minimalizm naszej sali oraz brak wszelakich rozpraszaczy powoduje, że dzieci skupiają 100% uwagi na lektorze prowadzącym zajęcia, dzięki czemu wynoszą z zajęć bardzo dużo.

Dlaczego zacząć naukę tak wcześnie?

Nieodłączne elementy każdej lekcji metodą Teddy Eddie to:

 • pomoce wizualne z kolorowymi obrazkami,
 • historyjki oraz nagrania wprowadzające nowe słownictwo oraz zwroty,
 • grywspomagające, jak np. “Animals are sick”, dzięki której dzieci mogą używać języka funkcjonalnie, a przy okazji wyleczyć chore zwierzątka,
 • aplikacja mobilna Plac Zabaw, do której dostęp posiada każdy kursant, i która pomaga utrwalać treści poznane podczas zajęć,
 • oczywiście miś Teddy Eddie, który mieszka w skarpecie, a wychodzi z niej, aby uczyć się z dziećmi,
 • podręcznik (tak!) z ograniczoną ilością treści, ale za to bardzo istotny dla samych dzieci, jak i rodziców.

“W dzisiejszych czasach, kiedy dzieci mają naprawdę spore problemy ze skupieniem się – co widzimy w późniejszych latach nauki – i są przebodźcowane, bardzo cenną umiejętnością jest to, by potrafiły przez kilka minut w czasie zajęć skupić się na czymś i wyciszyć” – wyjaśnia rolę podręcznika Ola Komada, współtwórczyni metody Teddy Eddie.

Teddy Eddie Start – angielski dla 2-3 latków

Rodzice, którzy zastanawiają się nad zapisaniem na angielski swojego dziecka, powinni zwrócić uwagę na wynikające z tego korzyści. Nauka języka obcego to proces, który trwa latami. Jednak rozpoczęta w tak wczesnym wieku niesie wiele dobrodziejstw. Dzięki oswajaniu swojej pociechy z językiem angielskim pomagamy jej:

 • pobudzić ciekawość świata i rozwinąć strategie uczenia się, którewykorzysta w przyszłości,
 • poszerzyć horyzonty i świadomość społeczną poprzez interaktywne uczestnictwo we wspólnej zabawie z innymi dziećmi,
 • wypełnić czas pożyteczną zabawą, która dzieciom nie kojarzy się z nauką języka, a miłym spędzaniem czasu w towarzystwie kolegów i koleżanek z grupy.
Teddy Eddie Start – angielski dla 2-3 latków

Poziom Teddy Eddie Start to zajęcia:

 • 1 raz w tygodniu przez 40 minut lub 2 razy w tygodniu po 25 minut,

w grupach do 8 osób (z możliwością uczestniczenia w nich rodziców – zwłaszcza podczas pierwszych zajęć)

Zestaw kursanta Teddy Eddie Start

W skład zestawu na poziomie Start wchodzi:

 • podręcznik z teczką,
 • płyty CD i poradnik dla rodziców,
 • dostęp do aplikacji Plac Zabaw online,
 • zestaw naklejek,
 • dyplom i upominek na koniec roku.
Teddy Eddie Start – angielski dla 2-3 latków

Efekty nauki angielskiego u maluszków w wieku 2-3 lat

Nauka języka angielskiego przez dziecko w wieku 2-3 lat polega przede wszystkim na jego osłuchiwaniu się z językiem. Następnie następuje proces naśladowania, który uwieńczony jest poznaniem pierwszych słów, a następnie zdań, piosenek, wierszyków i bajek. Dzieci w tym wieku uczą się poprzez robienie. Mowa o wykonywaniu konkretnych zadań, do których lektor wydaje instrukcje, jak np. podczas naszych gier. Stąd właśnie bierze się nacisk na częste powtarzanie prostych zabaw, wracanie po pewnym czasie do tych samych kart z obrazkami oraz zagadkami.

Teddy Eddie Start – angielski dla 2-3 latków

Opinie o kursie Teddy Eddie Start

Mama 3-letniej Nicol mówi:

 „Moja córeczka bardzo szybko „złapała” język angielski, mimo że miała 2,5 roku, jak zaczęła do Was chodzić. Uważam, że potrafi bardzo dużo. W domu mówi po polsku, ale wplata słowa z języka angielskiego, na przykład: „Mam bluzkę pink.” „Dziadek zakłada socks.” Mała chętnie się uczy angielskiego, lubi słuchać płyt. Jestem bardzo zadowolona i dziękuję bardzo!”

Teddy Eddie Start – angielski dla 2-3 latków

Więcej informacji na temat kursu, zapisy na bezpłatne lekcje pokazowe oraz nowy rok szkolny 2021/2022 – kliknij tutaj: kontakt

Aby śledzić bieżące informacje, polub nasz profil na FB: https://www.facebook.com/Teddy-Eddie-Otwock-i-Karczew-102719241683841